SLUNEČNÍ  ZÁTOKA

Historie

Léto 2007

Naše historie začíná v létě 2007, kdy se odehrál náš první společný tábor. První rok se nás sěšlo jen maličko, ale i tak jsme si dokázali udělat krásné dva letní tábory a plně se věnovat dětem. Sluneční zátoka ožila a pro nás to bylo neuvěřitelné, jak moc dokáže udělat dětský smích. Po konci léta jsme se tu sešli a zní to až neuvěřitelně, ale děti tu moc chyběly. A my, s krásnými vzpomínkami, se těšili až se tu za rok zase sejdeme.

 

 

 

 

Léto 2008

Dětí se sešlo o něco víc, počasí nám přálo, co víc si přát na letní řádění s dětmi. Letošní tábor pod názvem "Indiáni". Vykopání válečné sekery a slavnostní zahájení mělo úspěch jak u malých tak i u těch o trochu větších "dětiček" a tak vesele mohla pokračovat celotáborová hra. Soutěže mezi oddíly, noční hra a pohádkový podvečer měly velký úspěch. I někteří velcí se báli našeho čertíka, který měl zastrašit jen ty malé, čemuž jsme se nakonec všichni jen zasmáli. Ani jsme se nestačili nadechnout a byl tu zase konec a my se loučili se slzami v očích a v hlavách se honilo: " TAK AHOJ ZA ROK"

 

Léto 2009 - cesta za Dráculou

Přesně po roce   jsme se opět sešli na dětském táboře ve Sluneční zátoce. Někteří staří dobří známí, jiní nováčci,  na 14 dní v lese a u vody a také kousek od Foglarovy louky, kam jsme to měli snad pouhých 200 metrů. Pan Foglar by možná valil oči, jak spolu dnes mluvíme, jak se bavíme, jak nám pořádek moc neříká, ale jinak to snad bylo i podle jeho gusta. Samé hry, rozcvičky, plavby na lodích, výlety do okolí, škrábání brambor, plnění bobříků, zpěv a táborák. Navíc diskotéky, bojovky a strašidelná upíří noc. Rychlonožku, Červenáčka, Jarku Metelku, Jindru Hojera a Mirka Dušína s přehledem nahradili Křivi, sporťák Dejv, Bobika, Honza a Otík - náš Otík :-)
Jako bonus (nebo snad Eonus?) nás hned v úvodu p
řijeli navštívit kamarádi z firmy EON, kteří kromě atrakcí a soutěží sebou přivezli i zpěváka Ondru Rumla. Občas se za někým dostavili taky rodiče, ale to ani nemuseli. Bylo nám tu v reakreačním středisku Sluneční zátoka fajn a příští rok se k vám, Janouškovi, určitě rádi vrátíme.                                                                                                            Štěpánka Vrbová

 

 Léto 2010 - za všechno může čert

Tábor Sluneční zátoka se probouzí do sychravé srpnové soboty. Poslední den našeho táborového pobytu je tady, den loučení, den slziček, pus na rozloučenou a slibů, jak se tu zase za rok sejdeme. Tak jako v roce 2009 či 2008.
Včerejší pátek třináctého jsme se vyřádili tak, že dnes všichni žmouráme a chraptíme. 40 dětí ze všech možných koutů Čech šlo totiž spát až s půlnocí, přesněji šlo na pokoje, kde naše štěbetání navzdory přikazům vedoucích pokračovalo. Byli jsme tak rozdovádění z předchozí diskotéky, z noční strašidelné stezky, z toho, že je to zas na dlouhý, dlouhý rok poslední noc ve Sluneční zátoce, o které se dovzvíte více v táborovém deníku.
Navíc vedoucí tábora v týdnu přesvědčili zbylé 2/3 skupiny LuŠtěLa, aby se mnou tou táborovou 1/3 uspořádaly ve Sluneční zátoce svůj koncert. Zazpívaly jsme zde 10 písniček z našeho repertoáru, "zlidovělé" Patnáctiny všichni dohromady i s dětmi a vedoucími, a to hned 2x. :-)
Dnes odjíždíme, po nás nastupuje skupina sportovců-turistů, kteří zde budou mít zázemí pro svůj extrémní závod, určitě se tu zastaví další party vodáků anebo přijde lesem někdo jen tak na pivko, posedět a poklábosit.
Sluneční zátoka láká svým nádherným okolím, nezapomenutelným geniem loci a také pohostiností. Sluneční zátoka žije! Prvních 14 srpnových dní léta
páně 2010 žila hlavně dětským smíchem. Tak zase za rok........                                                          Štěpánka Vrbová

 

 

Rok 2011 - Cesta na Pupek světa

 

Rok 2012 - Cesta kolem světa

 

Rok 2013 - Putování časem

 

Rok 2014 - Po stopách filmových hvězd

 

Rok 2015 - Angry Birds

 

Rok 2016 - Addams Family

 

Rok 2017 - Ohnivý pohár

 

 

TOPlist