SLUNEČNÍ  ZÁTOKA

Kudy k nám

Do Sluneční zátoky se můžeme dostat různými způsoby  z různých směrů a světových stran.

Připravili jsme pro Vás proto podrobné popisy jednotlivých přístupů a věříme, že podle nich zdárně dorazíte až k nám  :-)

V případě nouze či zbloudění se nám nestyďte zavolat,   samozřejmě Vás rádi  navedeme i po telefonu :-)

CESTA AUTEM

 Z Dálnice Sjezd směr Loket, Čechtice, Ledeč nad Sázavou (od Prahy exit 66, od Brna exit – jestli se nemýlím 68).Pokračujeme směrem na Ledeč nad Sázavou přes Brzotice a  Hněvkovice. Při vjezdu do Ledče míjíme po pravé ruce čerpací stanici ADAM s autoopravnou – jedeme z kopce. Sjedeme až dolů, po pravé ruce budeme mít  silniční zrcadlo. Před sebou uvidíme dům se zábradlím a  podloubím. U silničního zrcadla zahneme doprava do úzké ulice, která se po cca 50 m rozšiřuje. Pokračujeme po ní cca 300 m (je stoupající pravotočivá). Nad fotbalovým stadionem (cedule s míčem a nápisem stadion), který je nalevo, zahneme doleva do ulice Z.M.Kuděje. Od vjezdu do ulice Z.M.Kuděje pokračujeme po zpevněné komunikaci 3 km proti proudu řeky (máme ji stále po levé ruce). Cestou mineme: hospodu U čolka, plážový volejbal, starý lom, mysliveckou střelnici a tábor Řízení letového provozu. Od řízení letového provozu je náš areál „Sluneční zátoka“ vzdálen 1 km.

Od Humpolce

Při vjezdu do Ledče míjíme po pravé ruce čerpací stanici ADAM s autoopravnou – jedeme z kopce. Sjedeme až dolů, po pravé ruce budeme mít prodejnu galanterie, prodejnu autodílů a silniční zrcadlo. Před sebou uvidíme dům se zábradlím a  podloubím. U silničního zrcadla zahneme doprava do úzké ulice, která se po cca 50 m rozšiřuje. Pokračujeme po ní cca 300 m (je stoupající pravotočivá). Nad fotbalovým stadionem (cedule s míčem a nápisem stadion), který je nalevo, zahneme doleva do ulice Z.M.Kuděje. Od vjezdu do ulice Z.M.Kuděje pokračujeme po zpevněné komunikaci 3 km proti proudu řeky (máme ji stále po levé ruce). Cestou mineme: hospodu U čolka, plážový volejbal,  starý lom, mysliveckou střelnici a tábor Řízení letového provozu. Od řízení letového provozu je náš areál „Sluneční zátoka“ vzdálen 1 km.

Od Havlíčkova Brodu

Jsme již v Ledči, hrad máme po pravé ruce na skále. Pokračujeme po hlavní silnici na „něco jako kulaťák“, kde odbočíme doleva a přejedeme most přes Sázavu. Tím se dostaneme na Husovo náměstí. Před sebou uvidíme budovu Městského úřadu, u kterého odbočíme doleva. Po pravé ruce máme prodejnu potravin „Sázavanka“ a budovu gymnázia. Před sebou vidíme silniční zrcadlo a vjezd do úzké uličky – to je ta správná. Jedeme tedy rovně – silnice se po cca 50 m rozšiřuje. Pokračujeme po ní cca 300 m (je stoupající pravotočivá). Nad fotbalovým stadionem (cedule s míčem a nápisem stadion), který je nalevo, zahneme doleva do ulice Z.M.Kuděje. Od vjezdu do ulice Z.M.Kuděje pokračujeme po zpevněné komunikaci 3 km proti proudu řeky (máme ji stále po levé ruce). Cestou mineme: hospodu U čolka, plážový volejbal,  starý lom, mysliveckou střelnici a tábor Řízení letového provozu. Od řízení letového provozu je náš areál „Sluneční zátoka“ vzdálen 1 km.

Od Kutné Hory

v Ledči přejedeme železniční koleje a sjíždíme do vnitřního města. U budovy školy, která je po pravé ruce, je kulaté silniční zrcadlo – zde odbočíme doleva. Po cca 40 metrech odbočíme doprava na most přes řeku Sázavu. Tím se dostaneme na Husovo náměstí. Před sebou uvidíme budovu Městského úřadu, u kterého odbočíme doleva. Po pravé ruce máme prodejnu potravin „Sázavanka“ a budovu gymnázia. Před sebou vidíme silniční zrcadlo a vjezd do úzké uličky – to je ta správná. Jedeme tedy rovně – silnice se po cca 50 m rozšiřuje. Pokračujeme po ní cca 300 m (je stoupající pravotočivá). Nad fotbalovým stadionem (cedule s míčem a nápisem stadion), který je nalevo, zahneme doleva do ulice Z.M.Kuděje. Od vjezdu do ulice Z.M.Kuděje pokračujeme po zpevněné komunikaci 3 km proti proudu řeky (máme ji stále po levé ruce). Cestou mineme: hospodu U čolka, plážový volejbal,  starý lom, mysliveckou střelnici a tábor Řízení letového provozu. Od řízení letového provozu je náš areál „Sluneční zátoka“ vzdálen 1 km.

 

CESTA VLAKEM

Vystoupíte na vlakové zastávce VILÉMOVICE (okres Havlíčkův Brod). Před sebou uvidíte most přes řeku Sázavu.

 1. KRATŠÍ CESTA – do areálu 400 metrů
 • přejdete most
 • sejdete (popřípadě slezete) ze stráně pod most k řece
 • před sebou vidíte vyšlapanou stezku podél řeky (řeku máte po pravé ruce)
 • jdete po cestě podél řeky, která vás dovede až na „Foglarovu louku“ (upozorňujeme, že tato stezka je obtížněji schůdná, po dešti kluzká a v případě tání či velké vody částečně zatopená. Cesta obnáší překročení nějakých těch kořenů, vyhnutí se nějaké té díře, ale nechá se bez problémů zvládnout i s dětským kolektivem)
 • na louce uvidíte pamětní kámen Jaroslavu Foglarovi
 • u něj projdete malým lesíkem a jste v areálu Sluneční zátoky
 • první budova nalevo jsou WC, první napravo technické zázemí
 • před sebou vidíte hřiště, ohniště, budovu ve tvaru písmene „L“ (ubytovací) a budovu s terasou, kde se odehrává veškerý společenský život areálu a kde vás občerství i ubytují

2. DELŠÍ CESTA – do areálu cca 1,5 km

 • přejdete most
 • za mostem odbočíte doleva a budete pokračovat po stoupající cestě se schody a zábradlím
 • dojdete k čističce odpadních vod, u které zahnete doprava
 • po panelové cestě dojdete do areálu nemocnice v Háji
 • před sebou vidíte rozlehlou budovu se zastřešeným vstupem, kterou obejdete zleva
 • po asfaltové komunikaci dojdete ke kuchyňské rampě, za kterou zahnete doprava
 • po pravé ruce máte budovu nemocnice, po levé les
 • pokračujete po lesní cestě, která je značena žlutou turistickou značkou
 • záchytné body po pravé ruce: budova nemocnice, oplocená zahrada nemocnice, před kterou rostou vrby, oplocený areál starého tábora – hodně dřevěných budov – pokud cestou minete vše výše uvedené, tak můžete být klidní, protože jdete správným směrem :-)
 • tato lesní cesta je pravotočivá, posléze klesající
 • k areálu Sluneční zátoky dojdete vrchem – můžete jej obejít podle značené žluté turistické trasy (v tom případě vás vyvede na konci areálu u budovy WC) nebo můžete sejít lesním „ouvozem“ ke „vstupní bráně“ označené logem Sluneční zátoky
 • poté už stačí dojít ke společenské  budově s terasou, kde se Vám budeme plně věnovat

 

 

 

TOPlist